Kripto Para Al Sat İşlemi Nasıl Yapılır

BTC ne diye bakacak olursak, bitcoin paranızı dijitale aktarıp para kazanmak için oluşturulan bir platformdur. Bitcoin uygulamasında yapılan tüm işlemler herkes tarafından bildiği için hile yapmak bu şekilde engellenmiş olur. Yapılan bitcoin işlemleri dijital defterlere kayıt edilir. Bitcoin madenciliği ise dijital defterleri takip etmesi için bilgisayarlar üzerinden işlemler yapılır ve sizin buna katkınız olduğu zaman bitcoin para verir buna bitcoin madenciliği olarak adlandırıyoruz.

Kripto Paralar

İlk önce grafiğimizi açıyoruz. Grafik açmayı bilmeyenler varsa eğer BTC USD yazıp aratabilirler arama butonundan. Önce mum grafiğine girip açıyoruz. Bir diğer öneri ise gösterge kısmında parabolik sar yazan yere tıklıyoruz. Bunları yaptıktan sonra RSİ grafiğine girip incelemeye başlayabiliriz. Bu grafikte değer 35 kısmına değdiyse veya 35 olduysa normal coin grafiğinden de incelemeye almanız gerekmektedir. Yukarıdaki coin grafiğinde parabolik sarın kendi düzenini bırakıp kırılmasını beklememiz gerekmektedir. Bu grafikleri incelediğiniz takdirde büyük bir avantajla alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto Taktikleri
Kripto Taktikleri

Kripto Taktikleri

Kripto paralarda belli bir plana, stratejiye sadık kalmak önemli. Trend bazlı alım satımlar yapabilirsiniz. Bir paradan kazanmak için en dipten ya da en tepeden almak zorunda değilsiniz. Bu işlemi yapabilen kişi sayısı oldukça az bu da tahminen ve şansa yönelik olan şeylerdir. Trend çizgisi çektiğinizde üç tane nokta çizginize denk gelirse ve daha sonra bu çizgiden aşağı doğru inerse alım satım işlemi yapıp kâr edebilirsiniz. Kırılan destek dirince, dirençte trende dönüşmektedir.

Trend bazlı alım satım işlemi yapmak ve uygun kârlar gördükçe işleme koymak sizin için oldukça avantajlı olacağına emin olabilirsiniz. Her alım satım işlemi yaparken stop bulunması gerekir. İşlemlerde grafiğin ortasından değil grafiğin en uygun yerinden alım satım işlemi yapılmalı. Maksimum beş kaldıraçlı işlem yapınız. Ama önerilen üç kaldıraçlı olması.

Risk Almalı mıyım

Riski ve portföyü öyle bir dengeleyin ki düşse de coinler çıksa da kârınız olsun. Yani demek istediğimiz, bitcoin de yükselen kanalımız var. Buradan malı aldık, biraz yükseldi ve sattık birazını ve elimizde dolar var. Dolayısıyla düşse de bize yararı olacak çünkü ilk olarak sattık ve risk aldık . Eğer maddi imkanınız varsa paranızın yarısını bitcoine işlemesi için yatırıp yarısını cebinizde bekletmeniz en mantıklısı olacaktır. Böylelikle düşse de çıksa da zarar oranınız düşük olacaktır.

Kripto Para Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kripto para aslında şu an kullanmakta olduğumuz kredi karına benzemektir. Yani kimse tarafından yönetilmemektedir. Kripto para merkezi sistemi olmadan çalışır. Bankalar gibi merkezi değildir. Şunu belirtmek gerekirse en çok kullanılan dijital para birimi Ethereum olarak bilinmektedir. Kripto paralarda ise en çok kullanılan para birimi bitcoin cash olarak bilinmektedir. Bitcoin gibi dijital para ile bir çok ülke ve bir çok insan ilgilenmektedir. Burada kripto para al sat işlemi nasıl yapılır öğrenmiş olduk.

Başa dön tuşu