Bitcoin Al Sat İşlemi Nasıl Yapılır

Bitcoin paranızı dijitale aktarıp para kazanmak için oluşturulan bir platformdur. Bitcoin uygulamasında yapılan tüm işlemler herkes tarafından bildiği için hile yapmak böylece engellenmiş olur. Yapılan bitcoin al-sat işlemleri dijital defterlere kayıt edilir. Bitcoin madenciliği ise dijital defterleri takip etmesi için bilgisayarlar üzerinden işlemler yapılır ve sizin buna katkınız olduğu zaman bitcoin para verir buna bitcoin madenciliği diyoruz.

Bitcoin Fiyatı Nasıl Belirlenir

Elinde bitcoin olan kişiler bir fiyat belirler ve almak isteyen kişilerde buna razı olurlar. Herkesin ortak noktada belirlediği fiyat o an ki bitcoin fiyatını da belirlemiş olur. Bazen elinizde olan şey ne kadar kıymetlenirse satacağınız bitcoin fiyatı da artabilir. Örnegin dünyanın en bilindik insanı bitcoin çok değerli diye bir şey söyler böylelikle insanların bitcoine yatıracakları parada artar. Ya da tam tersi bir ülke bitcoini yasaklar ve fiyatı bir anda düşer. Yani aslında bitcoin fiyatı insanlara göre artıp azalır.

Bitcoin Ne İşe Yarar
Bitcoin Ne İşe Yarar

Bitcoin Ne İşe Yarar

Bitcoin de bilgilerin merkezi yoktur. Bu nedenle birileri sisteme sızıp bitcoinleri çalamaz. Bitcoin enflasyondan etkilenmez. Yani bitcoin sınırlı sayıda olduğu için değer kaybetme gibi bir durum söz konusu olamaz. Bitcoin bu kadar avantaja sahipken sorunlara da sahiptir. Bunlardan bir tanesini söyleyecek olursak şu an dünyada milyonarca bilgisayar bitcoin için enerji harcıyor. Bu da küresel ısınmaya etki ediyor ve harcanan enerjinin karşılığında elde edilen tek şey bitcoin oluyor. Şimdide bitcoin al sat işlemi nasıl yapılır ona bakalım.

Bitcoin Alım-Satım İşlemleri
Bitcoin Alım-Satım İşlemleri

Bitcoin Alım-Satım İşlemleri

Bitcoin alım satım işleri yapmak için öncelikle hangi kategoride olduğumuza karar vermek gerek. Yani günlükçü mü, orta vadeci mi yoksa uzun vadeci mi olduğuna karar vermek lazım.

Günlük Vadeli Bitcoin işlemleri

Günlükçü olanlar ürünü en fazla 1 gün tutmalı elinde. Bitcoin yükselince hemen almamalı ve beklemelisiniz. İllaki yeni bir düzeltme gelecektir oraya çünkü hiçbir para değeri bir anda yükselmez ve inişli çıkışlı olarak yükselir.

İlk önce düştüğünde almanız ve beklemeniz gerekmekte. İkinci olarak satacağınız yeri iyi bilmeniz gerekmekte. Çoğu kişi bu konularda hata yapmaktadır. Stok seviyesini belirlememiş ve satacağı yeri bilmeyen kişilerin yaptığı hatayı söylemiş olduk. Bu hataları yapmazsak kaybetme oranımız düşüktür. Günlükçülerin işi biraz zor çünkü günlük alım-satım yapan kişilere oldukça tuzak koyulmaktadır. Günlükçülerin özellikle grafik bilmesi gerekmektedir. Bu nedenle günlükçü olmamaya çalışınız.

Orta Vadeli Bitcoin işlemleri

Orta vadeci olanlar plana sadık kalmalı ve tepeden almamak lazım. Yani acele karar verip acele bir şekilde almamalı. Orta vadecilerde aynı şekilde grafik bilmeli grafik bitcoin için oldukça önemlidir.

Uzun Vadeli Bitcoin işlemleri

Uzun vadede de diğer vadelerde olduğu gibi grafik çok önemlidir. Uzun vadeci olanlar en yüksekteki koyunları değil yani puanı her geçen gün artanları değil daha çok diplerde geze n koyunları almalı. Çünkü her geçen gün fiyatı artan bir koyun uzun vade tutulmaz para kazanayım derken batmanıza sebep olabilir.

Başa dön tuşu