Blog

TREND: Altcoin Al Sat Taktikleri ve Yöntemleri Nelerdir?

Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimi değer aktarımı servet deposu veya ödeme para birimi olarak hareket eden merkezi olmayan dijital varlıklardır. Kripto para ticareti son aylarda patlama yaşadı. Kripto para birimlerinde yüksek oynaklık ve işlem hacmi, kısa vadeli ticarete çok uygundur.

Burada altcoin al sat taktikleri, strateji, yazılım ve ticaret botları hakkında bilgilerin yanı sıra belirli piyasalardaki vergiler veya kurallar gibi yeni tüccarların bilmesi gerekmektedir. Kripto ticareti genellikle gerçek madeni paralardan herhangi birine sahip olmaktan ziyade fiyatı üzerine spekülasyon yapma üzerinedir. Ticaretinizi yapmayı tercih ettiğiniz kripto para birimi platformu, vereceğiniz en önemli kararlardan biridir.

Altcoin Al Sat İşlemlerine Nasıl Başlanır?
Altcoin Al Sat İşlemlerine Nasıl Başlanır?

Altcoin Al Sat İşlemlerine Nasıl Başlanır?

Bitcoin ticareti yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan ilk şey bir bitcoin cüzdanı açmaktır. Bitcoin cüzdanınız yoksa Coinbase adlı en büyük cüzdanda bir tane açabilirsiniz.

Bitcoin tüccarları, bitcoin’e yatırım yapmak ve ticaret yapmak için mümkün olan en iyi çözümleri aktif olarak arıyor. Para kaybetmenin mümkün olduğunu unutmayın. Kripto para birimi ile yatırım yaparken yatırdığınız para risk altındadır.

Bunun nedeni yatırımınız gün boyu değişiklik gösterebilmektedir Herhangi bir canlı parayı riske atmadan önce her zaman kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz kadar parayı yatırmanızı tavsiye ederiz.

RSI Kullanımı Stratejisi Nedir?
RSI Kullanımı Stratejisi Nedir?

RSI Kullanımı Stratejisi Nedir?

RSI sapma stratejisi daha teknik bir stratejidir. Bu, fiyatın düşüş trendinden yükseliş trendine veya tersi yönde ters yönde hareket etmeye başladığı zamandır.

RSI, 14 günlük bir dönemdeki ortalama kazanç ve kayıp sayısını hesaplayarak momentumu ölçen bir grafik göstergesi olan “Göreceli Güç Endeksi” anlamına gelir. Gösterge çizgisi 0 ile 100 arasında salınır ve bir varlığın “fazla satın alındığı” veya “aşırı satıldığı” zamanları vurgulamak için kullanılabilir.

Dolar Maliyet Ortalaması Stratejisi Nedir?
Dolar Maliyet Ortalaması Stratejisi Nedir?

Dolar Maliyet Ortalaması Stratejisi Nedir?

Dolar maliyet ortalaması , uzun süreler boyunca yapıldığında en iyi şekilde çalışan, popüler ve iyi test edilmiş bir ticaret stratejisidir. Konsepti basittir. Paranızı küçük miktarlara böldüğünüzde tüm paranızı belirli bir kripto para birimine yatırmak yerine, haftanın belirli bir saatini ve gününü seçin ve yalnızca o zamanlarda satın alın.

Uzun bir süre boyunca bunun gibi düzenli aralıklarla satın almak, piyasa oynaklığının etkisini azaltmaya yardımcı olur. Fiyatlar keskin bir şekilde yükselip düştüğünde ortalama olarak paranın karşılığını tüm harcamasına kıyasla daha fazla Bitcoin alacağı anlamına gelir.

Swing Stratejisi Nedir?
Swing Stratejisi Nedir?

Swing Stratejisi Nedir?

Buradaki fikir, bir trenddeki düzeltmeyi yakından takip etmeniz ve ardından düzeltmenin ‘salınımını’ yakalayıp trendin içine geri dönmenizdir. Düzeltme, mumların veya fiyat çubuklarının üst üste gelmesidir. Trend olan fiyatların hızla hareket ettiğini göreceksiniz.

Bu, en önemli kripto para birimi ipuçlarından biridir. Cüzdan sayısı ile aktif cüzdan sayısı ve mevcut işlem hacmine bakarak, belirli bir para birimine cari bir değer vermeye çalışabilirsiniz. Daha sonra bugünün piyasa fiyatına göre bilinçli kararlar verebilirsiniz. Tahminleriniz ne kadar doğru olursa, kâr şansınız o kadar artar.

Bu Yazıyı Kaç Puan Verirsiniz ?
[Toplam Puan: 2 Ortalama Puan: 4.5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir