Altcoin Al Sat İşlemi Nasıl Yapılır

Tüm işlemler herkes tarafından bilindiği için hile yapmak imkansız hale gelir. Her Bitcoin gönderimi dünyada çok sayıda bulunan hatta sizin bile bilgisayarınızda tutabileceğiniz dijital deftere kaydedilir. bu defterler güçlü bilgisayarlar tarafından sürekli olarak birbirleri ile karşılaştırılır ve hepsinin tamamen aynı olması sağlanır. Bu sayede birinin defterinde hile yapıp fazladan 100 tane bitcoin varmış gibi göstermesine engel olunur. Diğer defterlerden farklı bir işlem tespit edildiği zaman o işlemi iptal edilir.

Blok Zincir Nedir

Bitcoin üreten kişiler bu işlemleri blok adını vermişler ve bu teknolojinin adına da işlemleri yani Blokları birbirlerine zincir gibi ekledikleri için blok zincir demişler. Bitcoin işlemlerinin kaydedildiği defterlerden dünyada milyonlarca olduğu için elimize kağıt kalem alıp onları karşılaştıramayız. Yani aslında yapabiliriz ama bu birkaç bin yılımızı alır. Bu yüzden çok güçlü bilgisayarlar gereklidir Eğer güçlü bir bilgisayarla bu defterleri karşılaştırma işlemi ne katkıda bulunursanız sistem çabanız için ödül olarak size Bitcoin değer verir. Bu da tam olarak Bitcoin madenciliği denilen şeydir. Yani Bitcoin iyi aslında kayıtların tutulduğu defterleri birbirleri ile karşılaştırıp hepsinin aynı olduğundan emin olmaktır.

Altcoin Nedir
Altcoin Nedir

Altcoin Nedir

Altcoin bitcoin’den başka üretim yapılan kripto paralara verilen genel isimdir. Altcoinler Bitcoin parasının 2009 dan sonraki yıllarda muazzam başarısının ardından piyasaya sürülen alternatif kripto paralar. Bu altcoinler Bitcoin protokol sınırlamalarını iyileştirme ve çözüm eğilimindeler ve genellikle bitcoine daha iyi olmayı hedef olarak yapıyorlar. Bitcoin ilk uçtan uca dijital para birimi olarak sağladığı başarı diğer benzer dijital para birimlerinin bu alana girişini kolaylaştırdı.

Altcoinlerin Amacı Nedir

Altcoinlerin birçoğu Bitcoin tarafından sağlanan temel çerçeve oluşturulmuştur. Bitcoin eşler arası bir madencilik işlemini gerçekleştirmek için daha verimli ve ucu araştırılıyor. Bitcoinle pek çok örtüşen özellikleri olsa da altcoinler kendi aralarında çok verilen özelliklere sahipler ve birbirleri arasında da çokça farklılık gösteren coinlerdir.

Pek çok altcoin benzeri olan bitcoin sahip olduğu dezavantajlarından yararlanarak kullanıcıların etkilemeye çalışıyor. Yani Bitcoin eksilerini kullanarak kendilerini artı yaratmaya çalışıyorlar. Bu nedenle altcoinlerde rekabet fazlaca yoğun günden güne birçok yeni altcoin piyasaya giriyor. Bitcoin başarı öyküsünden sonra tabii bu başarıyı taklit etme girişiminde olan birçok altcoin piyasaya çıktı. Altcoinlerin ortaya çıkmasının en önemlisi Bitcoin kusurlarını iyileştirmek ve açmak için yeni özellikler geliştirerek bitcoin’de rekabet etmeye çalışmaları olmuştur.

Borsalarda Altcoin Al Sat İşlemi
Borsalarda Altcoin Al Sat İşlemi

Borsalarda Altcoin Al Sat İşlemi

Altcoin al sat işlemi nasıl yapılır diye bakalım öncelikle. Yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. İlk olarak vadenizi ne kadar tutacağınıza karar vermeniz gerekmekte. Günlük olarak mı alım-satım, bir süre bekletip mi yoksa uzun süreli alım- satım mı buna karar vermeniz gerek. Global borsaları kullanmanız en iyisi olacaktır. Eğitim videolarına bakarsanız her şey sizin için daha iyi olacaktır. Altcoin hemen yükseldiğinde almak yerine biraz bekletip almanız daha mantıklı olacaktır. Stratejinize sadık kalmalısınız.

Başa dön tuşu